Navigácia:  Program Rozvrh >

Inštalácia programu

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Zobraziť/skryť všetko

Spolu s programom musí byť na počítači nainštalovaný SQL server Firebird 4.0

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuInštalácia z webu

Zo stránky http://www.cerveny.sk si môžete stiahnuť inštalačný program plne funkčnej verzie programu Rozvrh ako i SQL servera Firebird 4.

Poznámka

Ak program nie je zaregistrovaný pomocou licenčného súboru, tak bude fungovať iba ako demoverzia.

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuInštalácia rozvrhu

Inštalácia programu si vyžaduje 120 MB voľného priestoru na disku. Inštalácia programu Rozvrh 7 je veľmi jednoduchá. Program v priebehu inštalácie vyžaduje iba zadanie priečinka, do ktorého sa má program Rozvrh nainštalovať. Ak budete súhlasiť s predvolenými údajmi, tak stačí ak stlačíte tlačidlo Pokračovať.

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuInštalácia SQL servera Firebird

Program Rozvrh na prácu s databázou využíva SQL server Firebird 4.0, ktorý msí byť nainštalovaný na počítači spolu s programom. Ak budete program Rozvrh používať ako sieťovú aplikáciu, tak Firebird musí byť nainštalovaný aj na serveri na ktorom bude umiestená databáza s rozvrhom. Inštalácia Firebirdu si vyžaduje 1,5 MB voľného priestoru na disku. Firebird je voľne šíriteľný SQL server. Nie je nutná registrácia užívateľov, za používanie sa neplatia žiadne licenčné poplatky. Aktuálne verzie Firebirdu ako i verzie pre LINUX a MacOSX si môžete stiahnuť zo stránky https://firebirdsql.org/en/downloads/.

1.Podľa verzie operačného systému (procesora) si vyberte 32 alebo 64 bitovú verziu inštalačného programu.
2.Spustite inštalačný program.
3.Inštalačný program pre Firebird je v češtine a angličtine. Na úvod musíte odsúhlasiť licenčné podmienky (I accept the agreement). Predvolené parametre nie je potrebné meniť. Stačí, ak každý krok inštalácie odsúhlasíte a stlačíte tlačidlo Ďalší (Next).
Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuAutomatická inštalácia / Upgrade

Ak je počítač s programom Rozvrh pripojený na Internet, tak program si automaticky skontroluje aktuálnosť verzie. V prípade, že existuje nová verzia programu a užívateľ má platnú licenciu, tak po odsúhlasení sa program automaticky nainštaluje.

Kliknutím na príkaz Aktualizácia program skontroluje, či na webe nie je aktuálnejšia verzia programu. V prípade potreby spustí automatickú inštaláciu programu. Príkaz Aktualizácia je v páse nástrojov na karte Pomocník.

 

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuPozrite tiež

Prvé spustenie programu

Registrácia programu

Administrácia databázy