Navigácia:  Prostredie programu > Okná a panely >

Navigačný panel aplikácie

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Zobraziť/skryť všetko

Základná funkcia panela aplikácie je zobrazenie jednotlivých okien (častí) programu v pracovnom okne programu.

Kliknutím zväčšíte alebo zmenšíte obrázok
trvalo zobrazený
Kliknutím zväčšíte alebo zmenšíte obrázok
skrytý

 

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuZobrazenie okna programu

Okno (časť) programu je možné zobraziť priamym výberom alebo s využitím funkcie Späť alebo Dopredu:

V navigačnom panely sú nadpisy všetkých okien (častí) programu a kliknutím na nadpis alebo jeho výberom pomocou kláves so šípkami zobrazíte zodpovedajúce okno programu. Záznamy v paneli aplikácie majú stromovú štruktúru a kliknutím na tlačidlo alebo sa záznamy rozbalia alebo zbalia. Ak je záznam zvýraznený, tak rovnakú funkciu má i stlačenie klávesy plus alebo mínus.
Tlačidlá Späť alebo Dopredu sú v paneli rýchleho prístupu alebo v lokálnom menu navigačného panela. Stlačením tlačidla Späť sa zobrazí predchádzajúce zobrazené okno programu. Stlačením tlačidla Dopredu prejde na okno, ktoré bolo zobrazené následne po aktuálnom okne. Kliknutím na šípku za tlačidlom sa zobrazí zoznam zobrazených okien a okno na zobrazenie môžete vybrať podľa jeho názvu.
Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuPripnutie navigačného panela na okraj (funkcia automatického skrytia)

Po pripnutí navigačného panela aplikácie sa zobrazí na ľavom okraji okna programu iba nadpis panela. To umožňuje ponechať väčší priestor pre dátové panely. Navigačný panel sa automaticky zobrazí pri premiestení kurzora myši nad jeho nadpis, čo umožňuje užívateľovi vybrať potrebnú položku v navigačnom paneli. Po kliknutí do okna programu sa navigačný panel automaticky skryje.

 

Pripnutie alebo odopnutie navigačného panela aplikácie dosiahnete stlačením tlačidla alebo . Uvedené tlačidla sa zobrazujú v nadpise navigačného panela.

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuRozbalenie a zbalenie všetkých záznamov v paneli

Kliknutím pravého tlačidla myši na navigačnom paneli aplikácie, otvoríte lokálne menu s príkazmi. Zvolením zodpovedajúceho príkazu rozbalíte alebo zbalíte všetky záznamy v navigačnom paneli.

 

 

Kliknutím zobrazíte alebo skryjete sekciuPozrite tiež

Prostredie programu

Panel s nástrojmi Rýchly prístup